A picture

• 17. október (streda)
  • 14. november (streda)
  • 12. december (streda)

Systém zberu: Plastové kontajnery - sídliská (bytové domy)
Plastové nádoby - jednotlivé ulice (rodinné domy)

Podrobnejšie informácie:
Pondelok - Piatok: 7.00 - 15.00 hod.
Združenie obcí pre likvidáciu odpadu Poltár,
tel. 047/4486643, www.zoplo.eu

Spôsob triedenia zložiek komunálneho odpadu od 1.6.2016

Zber komunálnych odpadov z domácností

Žiadame občanov, aby v deň zberu komunálneho odpadu z domácností svoje zberné nádoby umiestňovali pred svoje rodinné domy vždy do siedmej hodiny rannej.

V prípade, že ráno do siedmej hodiny nebudú zberné nádoby umiestnené pred rodinnými domami, nedôjde k vyprázdneniu týchto kuka nádob.

Taktiež žiadame občanov, aby komunálny odpad zo svojich domácností separovali – triedili a nezmiešavali zmesový komunálny odpad so zložkami odpadov, ktoré sa v meste Poltár separujú (ako napríklad plasty, sklo, papier, kovové obaly a podobne.). Separované zložky komunálnych odpadov patria do farebne rozlíšených zberných nádob.

Za porozumenie ďakujeme.

V Poltári, dňa 25.10.2016, spis číslo: 658/2016/STA
Vypracovala: Mgr. Aneta Melicherová

Zber jedlých olejov a tukov

Zber jedlých olejov a tukov vykonáva v meste Poltár: Čerpacia stanica Slovnaft, Ul. slobody, Poltár.

Stanovištia rozmiestnenia špeciálnych kontajnerov na zber obnoseného šatstva a textílií v meste Poltár a jeho častiach:

1. Poltár – Ul. Fučíkova, pri bytovom dome č. 628
  2. Poltár – Ul. sklárska, pri bytovom dome č. 593
  3. Poltár – Ul. obrancov mieru (bývalá fotoslužba)
  4. Poltár – Ul. družby (oproti bývalej predajne potravín)
  5. Poltár – Ul. slobody, pri bytovom dome č. 298 (staré sídlisko)
  6. Slaná Lehota (oproti predajne CBA)
  7. Zelené (pri zvonici)

Časový interval zberu obnoseného šatstva a textílií v meste Poltár je zmluvne dohodnutý minimálne raz za dva týždne.

Nakladanie s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta Poltár a jeho častí Zelené, Slaná Lehota, Prievrana, Hájiky, Maky upravuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Poltár č.1/2016DODATOK č.1 k VZN mesta Poltár č.1/2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi, zo dňa 7. 3. 2017.

Múzeum Rim. Sobota

GMM RSGemersko - malohontské múzeum

UPOZORNENIE

pre majiteľov psovpes

UPOZORNENIE pre majiteľov psov

UPOZORNENIE pre majiteľov psovMesto Poltár upozorňuje občanov na povinnosť dodržiavať a rešpektovať Všeobecne záväzné nariadenie Mesta Poltár č. 2/2014 o niektorých podmienkach držania psov na celom území mesta Poltár a jeho častiach Zelené, Slaná Lehota, Prievrana, Hájiky – Maky.

Uvedené všeobecne záväzné neriadenie bolo vypracované  v zmysle zákona č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. V zmysle prijatého nariadenia za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad. Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.

Na území mesta je zakázané opustiť psa na verejnom priestranstve. Voľný pohyb psa je dovolený len v nehnuteľnostiach držiteľa psa, pokiaľ sú bezpečne ohradené tak, aby bolo zabránené jeho úniku. Vstup so psom je zakázaný do priestorov vymedzených resp. bežne využívaných pre hry detí a krátkodobý každodenný oddych obyvateľov, detské a športové ihriská, na pietne miesta, do predškolských a školských zariadení, obchodov a zariadení pre poskytovanie služieb.

Ak pes znečistí verejnú zeleň,  spevnené plochy alebo akékoľvek iné verejné priestranstvo, je ten, kto psa vedie, povinný bezprostredne tieto výkaly odstrániť a umiestniť do zberných nádob určených na psie výkaly. V prípade, že ten, kto psa vedie tak nevykoná, dopúšťa sa priestupku, za ktorý mu môže byť uložená pokuta do výšky 65,- eur.

V záujme zachovania čistoty, bezpečnosti a verejného poriadku žiadame našich občanov, aby rešpektovali povinnosti vyplývajúce z platného všeobecne záväzného nariadenia a dodržiavali stanovené pravidlá. V prípade voľného pohybu psov po verejných priestranstvách v meste Poltár bude zo strany mesta pristúpené k odchytu túlavých psov. Žiadame majiteľov psov, aby si ich zabezpečili v areáli svojich rodinných domov takým spôsobom, aby sa voľne nepohybovali po verejných priestranstvách mesta a neohrozovali tak zdravie našich občanov.

V Poltári, dňa 2. 2. 2016, spis č. 71/2016/STA-2

Autor: Mgr. Aneta Melicherová