Časový interval zberu obnoseného šatstva a textílií v meste Poltár je zmluvne dohodnutý minimálne raz za dva týždne.

Nakladanie s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území mesta Poltár a jeho častí Zelené, Slaná Lehota, Prievrana, Hájiky, Maky upravuje Všeobecne záväzné nariadenie mesta Poltár č. 1/2016 a DODATOK č. 1 k Všeobecne záväznému nariadeniu mesta Poltár č. 1/2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi, zo dňa 7. 3. 2017.

pre majiteľov psovpes

Obsah

Poltárske smeče žali plodnú úrodu...

Typ: šport | oznamy
Predposledný októbrový víkend sa v športovej hale v Poltári odohralo až šesť volejbalových zápasov. V sobotu si domáce dievčatá zahrali proti Detve a Kežmarku a v nedeľu proti Žiaru nad Hronom.

Ale poďme pekne po poriadku. V sobotu na prvý majstrovský zápas II. triedy starších žiačok v 3. kole nastúpili domáce dievčatá z MVK POLTÁR a oproti nim sa postavil tím z Detvy. Aj keď hosťujúce hráčky nastúpili v úlohe favorita, pretože si domov doniesli cenné víťazstvo z Čadce a domáce volejbalistky práve tam hladko prehrali  opak bol pravdou. Zodpovedným a kolektívnym výkonom a  popri dodržaní takmer všetkých taktických pokynov slávili domáce baby úspech. Dopomohli si k tomu aj kvalitným podaním. Kým Detvianky ich pokazili dokopy až 26-krát, Poltárčanky chybovali iba 6-krát. Je nutné pripomenúť, že až sedem z ôsmych hráčok, ktoré nastúpili na zápas patrí svojím vekom ešte stále do kategórie mladších žiačok! O víťazstvo 3:2 a 3:0 sa pod trénerskou taktovkou Borisa Dreisiga zaslúžili: kapitánka Petronela Sabóová, Nina Dreisigová, Emma Števková, Timea Milanová, Michaela Randisová, Katarína Rončáková, Lívia Kováčová, Simona Šuleková a jediná staršia žiačka Zdena Rončáková.

Tím domácich dievčat sa prihlásil do tejto súťaže po ročnej prestávke. Aktuálnou stratégiou v tejto kategórii nie sú víťazstvá za každú cenu, ale  získavanie hernej praxe, zvyšovanie kvality hry resp. osvojovanie si zodpovedného prístupu ku každej hernej činnosti.

Po tomto stretnutí na palubovku vybehli juniorky z 1. ligy. Dievčatá z KV MŠK Oktan Kežmarok podľa herného nasadenia do Poltára neprišli na výlet.

Už prvý set naznačil, že to domáce nebudú mať ľahké... Skončil sa po infarktových výmenách na číslach 29:27 pre hráčky koučované Ivanom Teremom. Kežmarok sa však nezlomil. Druhý set putoval na východ a začínalo sa od začiatku. Domáce juniorky sa však  včas „prebudili“ drámu už žiadnu nepripustili a po výhre treťom a štvrtom sete si zaknihovali prvé víťazstvo v pomere 3:1.

Po prestávke to Kežmarku v úvode už vyšlo. Dostali sa do vedenia 1:0. Naše zlepšenou hrou otočili priebeh zápasu a viedli sme 2:1. Východniarky sa však nevzdávali. Umnou hrou vyrovnali na 2:2. Na sklonku štvrtého setu sa ukázala aj taktická vyzretosť trénera domácich. Z palubovky stiahol Dášu Nociarovú a Ivetu Uhlárovú. Dievčatá si chvíľku oddýchli a v skrátenej hre ( tie break ) spolu s ostatnými už dotiahli zápas do víťazného konca. Z výhry 3:2 sa okrem spomenutých dvoch hráčok tešili z úspechu: kapitánka Gabriela Kiššová, Petra Kubišová, Nela Trajteľová, Adriána Findrová, Nina Kretová a Klaudia Siheľská.

Napriek tomu, že Kežmarčanky prehrali, prezentovali sa veľmi dobrým pohybom, vynikajúcim liberom a snahou pobiť sa o každú loptu. Poltárčanky sa zasa predviedli útočným štýlom hry a snahou o krátke výmeny s razantným záverečným smečom.

V nedeľu pre domáce hráčky úspešný víkend pokračoval. V stretnutí v kategórii mladších žiačok privítal domáci MVK volejbalistky zo Žiaru nad Hronom. Zverenky B. Dreisiga boli v ňom vysokými favoritkami. Strata čo i len setu by bolo veľkým prekvapením. Zhodné výhry dvakrát  3:0 boli reálnym obrazom vzájomného súboja. Úvod setov bol ako-tak vyrovnaný, ale zvyšný priebeh všetkých setov už bol jednoznačný. Vďaka získanému náskoku v jednotlivých setoch mladšími žiačkami hrajúcimi v sobotu, mohol domáci kouč poslať pod sieť aj úplne najmladšie talenty. Výber pozostával z týchto dievčat: Viktória Jahôdková, Karolína Jozefíková, Linda Maceková, Patrícia Urbančoková, Vanesa Dobrocká, Nela Lašáková a Diana Jahôdková.

Obaja tréneri, Ivan Terem aj Boris Dreisig boli spokojní s výsledkami stretnutí, ale samozrejme našli aj mnoho chýb u svojich zverenkyniach, a na tie sa musia zamerať a v tréningom ich postupne odstraňovať.

Okrem spomínanej dvojice existenciu volejbalu v meste zabezpečujú  zapisovateľky Oľga Teremová a Iveta Gombalová a administratívne záležitosti majú zasa na starosti Marcela Dreisigová a Ondrej Nociar. Poďakovanie patrí prirodzene aj rodičom, ktorí  zabezpečujú prepravu dievčat na zápasy, ktoré sa hrajú na ihriskách súperov a koniec koncov aj divákom, ktorí svojimi hlasivkami povzbudzujú naše mladé nádeje s prianím čo najlepších športových výsledkov.

Vytvorené: 27. 10. 2017
Posledná aktualizácia: 27. 10. 2017 12:07
Autor: Mgr. Peter Sabó