A picture

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

  • sk
  • en
  • de

Zber nebezpečných odpadov

Zber nebezpečných odpadov

Zber nebezpečných odpadov v meste Poltár sa uskutočňuje 2 krát ročne, spravidla v mesiacoch apríl a október, formou mobilného zberu spoločnosťou Detox, s.r.o. Presný dátum zberu bude po upresnení zverejnený v dostatočnom časovom predstihu v aktuálnych oznamoch.

UPOZORNENIE

pre majiteľov psovpes

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 20
DNES: 818
TÝŽDEŇ: 4450
CELKOM: 1950098

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Obsah

Otázku môžte zadať vyplnením formulára, alebo zanechaním hlasového odkazu na bezplatnom telefónnom čísle 0800 221 015.

Stránka

V mestskej časti Zelené na bývalej knižnici bola zrekonštruovaná strecha.Ja sa chcem opýtať či bude aspoň čiastočne zrekonštruovaná alebo opravená vstupná chodba a 2 miestnosti , nakoľko na jeseň t.r. budú voľby a Zeleňanci by znovu mohli voliť v budove, ktorá patrí mestu. Predom ďakujem za odpoveď. (Vložené 16.02.2022)

Dobrý deň,

 

V roku 2021 bola Ing. Jánom Kubaliakom vypracovaná komplexná projektová dokumentácia budovy bývalej knižnici v Zelenom. Do budovy dlhé roky zatekalo a predchádzajúce vedenie tento problém neriešilo, dokonca boli snahy budovu odpredať. Súčasné vedenie však strechu kompletne zrekonštruovalo. Mesto Poltár má záujem vo svojich investičných akciách pokračovať s ohľadom na vlastné investičné zdroje, resp. relevantné projektové zámery.

oddelenie investícií, výstavby, riadenia projektov, ŽP a verejného obstarávania, 10.03.2022
Na stavbu garážov neboli využité všetky pozemky. Chcel by som sa opýtať, či sa v predaji pozemkov a následnej výstavbe nebude pokračovať? (Vložené 31.10.2021)

Vážený pán Štefan Majchút,

uvedené pozemky sa predávajú formou verejnej obchodnej súťaže podľa zákona 138/1991 Zb. o majetku obce. V spomínanej veci sa uskutočnilo päť kôl verejnej obchodnej súťaže. V prípade, že sa vyhlási ďalšie kolo, budete informovaný cez verejné médiá.

S pozdravom

Oddelenie investícií výstavby, riadenia projektov, životného prostredia a verejného obstarávania, 22.11.2021
Dobry den. Chcem sa spytat kedy sa v nasom meste konecne daju do poriadku chodniky. Su katastrofalne,ked idem s kocikom ke to strasne. (Vložené 15.06.2021)

Dobrý deň,

aktuálne má mesto Poltár naplánovanú rozsiahlu rekonštrukciu chodníkov na Sklárskej a Fučíkovej ulici, spolu s opravou prístupových chodníkov k bytovým domom na uvedených uliciach. V rámci naplánovaných prác sa uskutoční aj oprava chodníka z Fučíkovej ulice k budove kultúrneho domu a k budove Krištáľu. V súčasnosti sa začalo s realizáciou stavebných prác. Na rekonštrukciu mesto Poltár vyčlenilo 180 000,- €.

S pozdravom

Oddelenie investícií výstavby, riadenia projektov, životného prostredia a verejného obstarávania, 18.08.2021
Čo je z úpravou mosta v Zelenom ? Ľudia čakajú na výhovorky. Po koľkýkrát ? Prelom mesiacov jún/júl je za nami. (Vložené 06.07.2021)

Vážený pán,

práce na stavbe „Most cestný v Zelenom – stavebná obnova“ boli posunuté kvôli vyťaženosti strojov, ktoré si firma KAMENÁRSTVO ULICKÝ, s.r.o., Rimavské Zalužany zapožičiava, a ktoré sú potrebné pri prácach pri manipulácii s kamennými blokmi. Oprava bola zrealizovaná úspešne a práce sú ukončené. 

S pozdravom

Oddelenie investícií výstavby, riadenia projektov, životného prostredia a verejného obstarávania, 17.08.2021
Ozývam sa znovu za tzv. Turecký most v Zelenom. Bolo sľúbené že akonáhle to počasie dovolí, dokončia úpravu koruny mosta. Bolo by načase aby to konečne dokončili veď peniaze za prácu zobrali. Veď to je na hanbu - toto už nie je na smiech ale na plač. A nenavrhujte mi zasa osobné stretnutie. Treba to urobiť a nie sa stále vyhovárať - je tu jar tak sa prebuďte. (Vložené 12.04.2021)

Vážený pán Janko Herec,

vzhľadom na situáciu ohľadne COVID-19 sme boli nútení preložiť stretnutie so zhotoviteľom - firmou KAMENÁRSTVO ULICKÝ, s. r. o. Dňa 14.5.2021 sa uskutočnilo stretnutie na stavbe „ Most cestný v Zelenom“ spojené s ohliadkou vykonaných prác. Na predmetnom stretnutí bol dohodnutý postup vyrovnania koruny parapetného muriva. Bolo dohodnuté, že práce budú zrealizované na prelome mesiacov jún/júl. Vzhľadom na vysokú vyťaženosť stojov potrebných pri manipulácii s kamennými blokmi, ktoré si firma KAMENÁRSTVO ULICKÝ, s. r. o. zapožičiava, nebolo možné skôr realizovať opravu koruny parapetného muriva.

Ing. Ján Kančo, 14.06.2021
Pred vyše mesiacom som sem dal dotaz. Ako je možné že doteraz dotaz nebol zverejnený a teda ani odpoveď. (Vložené 13.05.2021)

Vážený pán Janko Herec,

vzhľadom na situáciu ohľadne COVID-19 sme boli nútení preložiť stretnutie so zhotoviteľom - firmou KAMENÁRSTVO ULICKÝ, s. r. o. Dňa 14.5.2021 sa uskutočnilo stretnutie na stavbe „ Most cestný v Zelenom“ spojené s ohliadkou vykonaných prác. Na predmetnom stretnutí bol dohodnutý postup vyrovnania koruny parapetného muriva. Bolo dohodnuté, že práce budú zrealizované na prelome mesiacov jún/júl. Vzhľadom na vysokú vyťaženosť stojov potrebných pri manipulácii s kamennými blokmi, ktoré si firma KAMENÁRSTVO ULICKÝ, s. r. o. zapožičiava, nebolo možné skôr realizovať opravu koruny parapetného muriva.

Ing. Ján Kančo, 14.06.2021
dobry den chcel by som s opytat kedy bude urobeny-dokonceny chodnik od druzstva smerom horena rs-ul.9maja,je to nebezpecny usek cesty a byvaju tu deti co chodia do skolky,koly aj budu chodit odtialto,no aj dospeli (Vložené 09.12.2020)

Vážený pán Findra,

Vaša požiadavka vybudovania chodníka pre peších je relevantná už pomerne dlhé obdobie. V minulosti sa , žiaľ, výstavba nových chodníkov zanedbala, preto mestská samospráva pripravuje harmonogram ucelených opráv a postupnej výstavby nových chodníkov. Jeho súčasťou bude aj vybudovanie chodníka na Ulici 9.mája. Prípravný proces je časovo náročný a zložitý. Potrebné je vypracovanie projektovej dokumentácie, vybavenie územného rozhodnutia a stavebného povolenia. Časť pozemkov, na ktorých má byť vybudovaný chodník, je v súkromnom vlastníctve. Aktuálne z mestského rozpočtu, určeného na opravy chodníkov, zabezpečujeme nutné opravy. Okrem toho pripravujeme komplexnú rekonštrukciu chodníkov na Sklárskom sídlisku. V tejto súvislosti Vás a obyvateľov Poltára chceme požiadať o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť v tomto dopravnom úseku. Za pochopenie ďakujeme.

Ing. Ján Kančo, 18.01.2021
Vzhľadom k tomu, že vodiči a majitelia motorových vozidiel, najmä na sídlisku nedodržujú VZN mesta o zákaze parkovania na trávnikoch, chcel by som poprosiť vedenie mesta vzhľadom k tomu, že mesto nemá zriadenú mestskú políciu, aby kontaktovali vedenie OO PZ, aby tejto problematike venovali náležitú pozornosť, lebo nespokojnosť obyvateľov v tejto oblasti narastá, a sú presvedčení, že sa tejto problematike zo strany mesta nevenuje náležitá pozornosť. Porušovateľov je potrebné potrestať v rámci zákona (Vložené 08.12.2020)

Dobrý deň,

Samospráva mesta o problematike nezodpovedného parkovania vodičov motorových vozidiel vie a viackrát do roka vykonáva nepravidelnú kontrolu na verejných spevnených aj nespevnených plochách v meste. Odhaleným nezodpovedným vodičom následne zasielame upozornenie na dodržiavanie platných VZN. Napriek tomu, že väčšina vodičov upozornenie vezme na vedomie a svoje vozidlo už následne parkujte na parkovacích miestach, vždy sa nájdu ďalší vodiči, ktorí toto nariadenie neberú v úvahu. Mesto Poltár už dlhšiu dobu pripravuje návrh VZN, ktoré bude priamo zamerané na parkovaciu politiku v meste a určí presnejšie pravidla parkovania, no pravdepodobne ani to problém s nezodpovedným parkovaním úplne nevyrieši, nakoľko vždy sa nájde vodič, ktorý ho ignoruje. Spolupráca s PZ v tejto problematike sa v minulosti tiež ukázala ako neefektívna. 

S pozdravom 

MsÚ Poltár, 11.12.2020
Ozývam sa za Turecký most v Zelenom a cyklochodník v Pt. Už piaty krát.Ja už nenachádzam slov. Samé výhovorky, klamstvá, zahmlievanie - na toto sme Vás volili ? Tuším, že tentoraz sa vyhovoríte na Covid . A pod Vašou odpoveďou prosím napísať menovite , kto odpovedá. Napr. Brisudová, Garajová, Kudlák, Cifranič a nie Oddelenie investícií ... atď ... Ďakujem za pochopenie. (Vložené 27.10.2020)

Vážený pán Janko Herec,
z Vášho príspevku nie je zrejmá otázka, na ktorú máme odpovedať. Predpokladáme, že Vás opätovne zaujíma začiatok prác na úprave koruny parapetného muriva na moste v Zelenom. Tieto práce sú zhotoviteľom naplánované na 46. týždeň (teda budúci týždeň). K postupu prác ako aj stave prípravy cyklotrasy Poltár - Zelené sme sa už opakovane vyjadrili v predchádzajúcich odpovediach. Tiež Vám navrhujeme dohodnúť sa na osobnom stretnutí, takto sme konzultovali rekonštrukciu častí mosta v Zelenom aj s pánom Michalom Dudášom. 
S pozdravom
 

Oddelenie investícií výstavby, riadenia projektov, životného prostredia a verejného obstarávania, 03.11.2020
Moja častá otázka znovu a znovu. Čo je s opravou tzv. Tureckého mosta v Zelenom a s budovaním cyklochodníka Pt - Zelené ? O 2 dni je už oktober a môže už začať i mrznúť. Toto je čo za vedenie mesta - vždy len výhovorky !!! (Vložené 28.09.2020)

Dobrý deň,

 

K stavbe Most cestný v Zelenom, teda k obnove tzv. Tureckého mosta boli postupne podávané informácie aj formou 4 odpovedí na často kladené otázky tu na webovom sídle mesta Poltár. Naposledy sme na podobnú otázku odpovedali, že dňa 10.09. a 14.09.2020 dali k novým vzorkám podmienečne súhlasné stanovisko hlavný architekt stavby ako aj Krajský pamiatkový úrad. Následne bol o tom informovaný aj zhotoviteľ tejto etapy stavby. Teraz je na zhotoviteľovi aby v čo najskoršom možnom termíne presunul kapacity na túto stavbu a parapet muriva upravil. Mesto Poltár zhotoviteľa už urgovalo k čo najskoršiemu nástupu k pokračovaniu prác na stavbe. Novšími informáciami žiaľ zatiaľ nedisponujeme. Mrzí nás, že poskytovanie vecných, pravdivých a ľahko overiteľných informácii občanom mesta považujete len za "výhovorky".

 

Stavbe cyklotrasy z Poltára do Zeleného je v štádiu vybavovania vyjadrení dotknutých orgánov pre účely územného konania. Po zosúladení všetkých kladných vyjadrení bude vydané územné rozhodnutie a následne Mesto požiada o začatie stavebného konania, ktorého ukončením bude vydané stavebné povolenie. Až následne bude môcť samospráva  prostredníctvom vybraného zhotoviteľa pristúpiť k realizácii diela. Je to dlhý a administratívne náročný proces, ktorý v ideálnom prípade trvá mesiace, preto žiadame o strpenie.

 

Pracovníci MsÚ robia všetko preto aby tieto ale aj mnohé ďalšie rozbehnuté a pripravované stavby v meste boli dotiahnuté do úspešného konca.

 

S pozdravom

Oddelenie investícií výstavby, riadenia projektov, životného prostredia a verejného obstarávania, 05.10.2020

Stránka