Menu
Mesto Poltár
MestoPoltár

Stanovisko primátora mesta Poltár Petra Sitora k projektom v meste

Stanovisko primátora mesta Poltár Petra Sitora k projektom v meste 2

Vážení občania,
dovoľte sa mi vyjadriť k súčasnému projektu revitalizácie vnútrobloku sklárskeho sídliska. Ide o dôležitý projekt, ktorý ovplyvní náš verejný priestor, v ktorom spoločne žijeme. Mojim cieľom je vytvoriť príjemné a funkčné miesto, ktoré bude slúžiť nám všetkým.

Preto považujem za potrebné zdôrazniť, že projekt okrem zlepšenia podmienok a služieb občanom, chráni zeleň a súčasne transformuje mesto na moderné.

Zároveň mi dovoľte uviesť veci na pravú mieru. Projekt vnútrobloku a projekt Pešia zóna sú dva celkom rozdielne projekty. Tak ako som sa vyjadril vo volebnej kampani, tak som aj spravil a slovo, ktoré som občanom dal, som férovo dodržal. A to, že v betónovej džungli (poznámka. – projekt č.1 - pešia zóna) nebudem v prípade môjho zvolenia pokračovať. Preto musím jednoznačne povedať, že nepokračujem v projekte, za ktorého zrušenie som bojoval aj spísaním a následným podaním petície, aby sa v tomto nezmyselnom projekte nepokračovalo, čo ocenili občania, ktorých sa to bytostne týkalo. Ako si iste pamätáte, petíciu proti pešej zóne som podával aj kvôli tomu, že chodník, ktorý sa mal budovať, by nadobudol gigantických 6,4 m šírky, čím by sa zabralo v centre veľa zelene, čo je na škodu. Chodník v danom úseku budovať budeme, ale identických rozmerov.

Naopak, som rád, že sa nám podarilo urýchliť kroky na druhom samostatnom projekte (pozn. – projekt č.2 revitalizácia vnútrobloku ), ktorý začal niekdajší primátor Gavalec. Aj napriek krátkosti času, ktorý sme mali, sa nám darí rýchlo napredovať a sídlisko na Ulici sklárskej dostáva dnes novú tvár.

Informácie o oboch projektoch nájdete aj na stránke mesta. Jeden projekt bol podporený z MV SR sumou viac ako 300 000 eur, ale pre nezmyselné prvky a nelogické veci ako veľká betónová plocha, ktorá by zasahovala aj do územia škôlky, a z ktorej pozemku by odkrojila tiež veľkú časť, bol občanmi tohto mesta podpísanými v petícii odsúdený na zánik. Našťastie, ani bývalá primátorka nenašla odvahu pred voľbami zmluvu k pešej zóne podpísať, aj keď sa v kultúrnom dome verejne vyjadrila, že v projekte bude pokračovať napriek nesúhlasu občanov. Teší ma, že ľudia vo voľbách jendoznačne podporili mňa, a tak dnes máme o jeden nezmyselný projekt menej. Naopak, do druhého projektu - revitalizácie vnútrobloku sme sa pre nedostatok času a nečinnosť predchádzajúceho vedenia  pustili okamžite.

Do budúcna budem rád, ak sa na mňa v prípade ďalších otázok alebo informáciách o týchto projektoch obrátite osobne, rád vám ich ozrejmím, aby sme tak predišli dezinformáciám. Ďakujem za pochopenie a teším sa na stretnutie s vami na vynovenom a krásnom priestranstve sklárskeho vnútrobloku.

S pozdravom
   Peter Sitor

Prílohy

Situácia - navrhovaný stav

Situácia - navrhovaný stav.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 627,72 kB

Petícia

petícia.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 224,57 kB

Projekty

projekty PDF.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 474,32 kB
Dátum vloženia: 23. 8. 2023 10:10
Autor: Peter Sitor, primátor mesta

Pre občanov

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
1
4 5 6
1
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
1
17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1

Sviatok

Meniny má Barbora, Babeta, Barbara, Barica

Zajtra má meniny Oto, Gerald, Otakar, Otokar, Geralda, Geraldína, Jitka, Ota, Sáva

Tip pre nepočujúcich

Logo

Vážení nepočujúci občania, dovoľujeme si Vám oznámiť, že pri návšteve nášho úradu môžete komunikovať aj prostredníctvom služby Online tlmočník.

Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom. Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Online tlmočníka môžete využívať pri riešení akýchkoľvek situácií. Bližšie informácie o tom, ako používať službu nájdete po kliknutí na tento link.

Autor: Radoslav Kmec, PR oddelenie Nadácie Pontis

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:5
DNES:22
TÝŽDEŇ:22
CELKOM:2607302

Užitočné informácie, ktoré Vás môžu zaujímať