Menu
Mesto Poltár
MestoPoltár

Žijeme v náročných a občas depresívnych časoch, ale dôležité je nezabudnúť, že nakoniec sa všetko môže obrátiť k lepšiemu

Stretnutie s Jozefom Banášom

„A keď sa neobráti, ešte nie je koniec,“ odkázal Jozef Banáš svojím čitateľom.

Poltár včera privítal jedného z najvýznamnejších a najpopulárnejších slovenských autorov. Jeho návšteva nechala v srdciach miestnych obyvateľov hlboký dojem a ponúkla možnosť priblížiť sa k jeho literárnej tvorbe, skúsenostiam z ciest a dokonca aj politickým názorom.

Jozef Banaš je osobnosťou, ktorá sa v slovenskom literárnom svete výrazne presadila. Jeho diela nechýbajú na knižných policiach mnohých ľudí nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Spisovateľ, ktorý má na svojom konte ocenenia ako Zlatá kniha, Platinová kniha, Cena SC PEN a mnohé ďalšie, dokázal prilákať pozornosť čitateľov na celom svete svojimi unikátnymi príbehmi.

Svoju návštevu Poltára pripisuje Monike Albertiovej, ktorá s pánom primátorom dohodla toto nezvyčajné
a pôsobivé stretnutie. Atmosféra v Poltári bola podľa slov Banáša vynikajúca. „Už som raz v Poltári bol a z tohto miesta som si odniesol veľmi dobré pocity. A dnes sa to nielen potvrdilo, ale aj umocnilo. Bola tu skvelá, úžasná atmosféra, teším sa z toho,“ uviedol autor najpredávanejších kníh na Slovensku.

Jozef Banaš sa nebránil žiadnym témam. Okrem literatúry a svojich kníh sa počas svojho vystúpenia podelil aj o zážitky z ciest a názory na politiku. Bolo zrejmé, že jeho rozprávanie je pre čitateľov pútavé, pretože ho s napätím počúvali viac ako dve hodiny. Zdá sa, že toto stretnutie bolo jedným z tých, ktoré nesie v pamäti nielen autor, ale aj jeho poslucháči. Banáš tiež priblížil svoje plány do budúcna. Ako prezradil, na jar uvedie na trh román o ďalšej významnej slovenskej osobnosti vedcovi, Aurelovi Stodolovi, ktorý bude mať výročie a to 165 rokov narodenia.

Z Poltára odchádzal s pozitívnou energiou a spätnou väzbou. Ako prisľúbil, do Poltára sa rád vráti. „Poltár má aj vďaka pánovi primátorovi taký punc, je to veľmi silne národne orientované mesto. Ja sa z toho veľmi teším. Bodaj by sme ma Slovensku mali viac takýchto primátorov. Hovorím to veľmi úprimne. Je to v tomto meste cítiť a držím Poltárčanom a pánovi primátorovi palce, takto choďte ďalej,“ vyjadril sa na záver Banáš.

»» FOTOarchív ««

Dátum vloženia: 21. 9. 2023 14:15
Autor: Ing. Jozefína Očenášová

Pre občanov

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
1
4 5 6
1
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
1
17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1

Sviatok

Meniny má Barbora, Babeta, Barbara, Barica

Zajtra má meniny Oto, Gerald, Otakar, Otokar, Geralda, Geraldína, Jitka, Ota, Sáva

Tip pre nepočujúcich

Logo

Vážení nepočujúci občania, dovoľujeme si Vám oznámiť, že pri návšteve nášho úradu môžete komunikovať aj prostredníctvom služby Online tlmočník.

Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom. Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Online tlmočníka môžete využívať pri riešení akýchkoľvek situácií. Bližšie informácie o tom, ako používať službu nájdete po kliknutí na tento link.

Autor: Radoslav Kmec, PR oddelenie Nadácie Pontis

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:9
DNES:81
TÝŽDEŇ:81
CELKOM:2607361

Užitočné informácie, ktoré Vás môžu zaujímať