Mesto Poltár
MestoPoltár

UPOZORNENIE pre majiteľov psov

Mesto Poltár upozorňuje občanov na povinnosť dodržiavať a rešpektovať Všeobecne záväzné nariadenie Mesta Poltár č. 2/2014 o niektorých podmienkach držania psov na celom území mesta Poltár a jeho častiach Zelené, Slaná Lehota, Prievrana, Hájiky – Maky.

Uvedené všeobecne záväzné neriadenie bolo vypracované  v zmysle zákona č. 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov. V zmysle prijatého nariadenia za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad. Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.

Na území mesta je zakázané opustiť psa na verejnom priestranstve. Voľný pohyb psa je dovolený len v nehnuteľnostiach držiteľa psa, pokiaľ sú bezpečne ohradené tak, aby bolo zabránené jeho úniku. Vstup so psom je zakázaný do priestorov vymedzených resp. bežne využívaných pre hry detí a krátkodobý každodenný oddych obyvateľov, detské a športové ihriská, na pietne miesta, do predškolských a školských zariadení, obchodov a zariadení pre poskytovanie služieb.

Ak pes znečistí verejnú zeleň,  spevnené plochy alebo akékoľvek iné verejné priestranstvo, je ten, kto psa vedie, povinný bezprostredne tieto výkaly odstrániť a umiestniť do zberných nádob určených na psie výkaly. V prípade, že ten, kto psa vedie tak nevykoná, dopúšťa sa priestupku, za ktorý mu môže byť uložená pokuta do výšky 65,- eur.

V záujme zachovania čistoty, bezpečnosti a verejného poriadku žiadame našich občanov, aby rešpektovali povinnosti vyplývajúce z platného všeobecne záväzného nariadenia a dodržiavali stanovené pravidlá. V prípade voľného pohybu psov po verejných priestranstvách v meste Poltár bude zo strany mesta pristúpené k odchytu túlavých psov. Žiadame majiteľov psov, aby si ich zabezpečili v areáli svojich rodinných domov takým spôsobom, aby sa voľne nepohybovali po verejných priestranstvách mesta a neohrozovali tak zdravie našich občanov.

V Poltári, dňa 2. 2. 2016, spis č. 71/2016/STA-2

Autor: Mgr. Aneta Melicherová
Dátum vloženia: 2. 2. 2016 0:00
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 2. 2016 0:00
Autor: Ing. Peter Čertík

Samospráva

Po Ut St Št Pia So Ne

Sviatok

Meniny má Cyprián, Damián, Kozmas, Damiána, Mirabela

Zajtra má meniny Václav, Chariton, Kariton, Václava

Tip pre nepočujúcich

Logo

Vážení nepočujúci občania, dovoľujeme si Vám oznámiť, že pri návšteve nášho úradu môžete komunikovať aj prostredníctvom služby Online tlmočník.

Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom. Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Online tlmočníka môžete využívať pri riešení akýchkoľvek situácií. Bližšie informácie o tom, ako používať službu nájdete po kliknutí na tento link.

Autor: Radoslav Kmec, PR oddelenie Nadácie Pontis

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť:

ON LINE: 24
TÝŽDEŇ: 2315
CELKOM: 2043271

Užitočné informácie, ktoré Vás môžu zaujímať