Menu
Mesto Poltár
MestoPoltár

Predvianočné stretnutie

Krásny program a koledy, spoločné rozdávanie darčekov „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“, "Vianočný zázrak", "Vianočná pošta".

Vianočný príhovor

Milí naši klienti, vážení hostia

opäť je tu ten čarovný čas Vianoc, čas, keď sa stretávame, keď si sadáme k spoločnému stolu, aby sme si popriali vzájomnú úctu a lásku.

Atmosféra týchto dní je plná spomienok i očakávaní, nič nie je bežné ani všedné napriek tomu, že Vianoce sú každý rok, ich okúzľujúce čaro sa nedá ničím nahradiť ani napodobniť. Je to obdobie, ktoré má neopísateľnú silu pre každého, kto sa na Vianoce nepozerá len očami, ale i srdcom a je príležitosťou zastaviť sa, stíšiť sa a pozrieť sa do hĺbky svojej duše. Vianoce sú od nepamäti časom keď niečo nové prichádza a niečo nové sa rodí. V jasličkách v Betleheme je božie dieťa a s ním príbeh, ktorý kresťanom dáva životný zmysel. Vianoce sú určite aj o hľadaní pokoja, o vytrhnutí sa z bežného kolobehu, kde sa stále nad niečím zamýšľame a trápime, ale dnes práve prichádza na svet bezbranné dieťa, ktoré nám ukáže, že svet je len zastávkou na ceste.

 Keď sme boli malými deťmi, Vianoce mali pre nás zvláštne čaro. Predstavovali nádej na biele vianočné ráno, výzvu pristihnúť Ježiška ako kladie darčeky pod stromček, možnosť neobmedzeného sedenia pred televízorom pri rozprávkach, či radosť zo sladkých koláčov. No jedného dňa sme dospeli. A zrazu sú pre nás Vianoce niečím úplne iným. Sú mamou, ktorá spievajúc koledy piekla vianočné pečivo, sú otcom, ktorý vždy z lesa priniesol ten najvoňavejší stromček, sú babkou, ktorá nám vždy naložila na tanier dvojnásobok toho, koľko sme boli schopní zjesť, sú dedkom, ktorý po nás dojedol, keď sa babka otočila. Sú rodinou, sú spomienkou na tých, ktorých túžime znovu objať, na tých, vďaka ktorým bol tento deň taký voňavý, že tú vôňu chceme cítiť znovu a znovu. 

Svoje miesto majú v tento čas aj spomienky na našich blízkych, po ktorých zostala pri štedrovečernom stole prázdna stolička a neporušený príbor. Aj o tom sú Vianoce, že majú v sebe tú magickú silu, ktorá nás prinúti rozmýšľať nielen o sebe, o vlastných radostiach a vlastnom šťastí, ale aj o tom, čo tu po sebe človek zanechá.

Dovoľte mi preto, aby som všetkým  vám  popriala príjemné sviatky, šťastie, pokoj v duši, lásku a pevné zdravie v rodinách, aby ste do Nového roka vykročili šťastnou nohou a s optimizmom. Iste nás postretnú krásne, ale i nepríjemné chvíle a okamihy, lebo aj tie patria k životu.

No nezabudnime však na ľudskosť, toleranciu, vzájomnú pomoc a porozumenie.

A práve toto nech nechýba pod žiadnym vianočným stromčekom. 

Želám Vám všetkým Šťastné a požehnané vianočné sviatky, nech Tichá noc stíši aj vaše trápenia a pozve k sviatočnému stolu radosť a pokoj  a rok 2023 nech je šťastný a úspešný!

Mgr. Alexandra Kapcová 

riaditeľka ZSS

Dátum vloženia: 22. 12. 2022 10:21
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 12. 2022 10:52
Autor: Mgr. Alexandra Kapcová

Pre občanov

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
1
4 5 6
1
7 8 9 10
11 12 13 14 15 16
1
17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1

Sviatok

Meniny má Izabela, Dalila, Leokádia

Zajtra má meniny Radúz, Herbert

Tip pre nepočujúcich

Logo

Vážení nepočujúci občania, dovoľujeme si Vám oznámiť, že pri návšteve nášho úradu môžete komunikovať aj prostredníctvom služby Online tlmočník.

Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom. Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Online tlmočníka môžete využívať pri riešení akýchkoľvek situácií. Bližšie informácie o tom, ako používať službu nájdete po kliknutí na tento link.

Autor: Radoslav Kmec, PR oddelenie Nadácie Pontis

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:11
DNES:790
TÝŽDEŇ:7877
CELKOM:2615157

Užitočné informácie, ktoré Vás môžu zaujímať