Menu
Mesto Poltár
MestoPoltár

Spája ich pocit pomoci druhým

Dnes sa v priestoroch Mestskej športovej haly v spolupráci s Miestnym spolkom SČK (MS SČK) v Poltári a Národnej transfúznej služby SR (NTS SR) uskutočnil mobilný odber krvi. Toto podujatie prilákalo mnoho darcov, ktorí svojím nezištným činom prispeli k záchrane životov a zdravia občanov.

Darovanie krvi je jedným z najväčších prejavov ľudskosti a solidarity. Každá kvapka krvi môže pomôcť zachrániť životy pacientov, ktorí sú závislí od transfúzií – či už ide o pacientov s chronickými ochoreniami, obete nehôd alebo osoby podstupujúce chirurgické zákroky. „Pravidelní darcovia sú neoceniteľnými hrdinami zdravotníckeho systému, pretože ich dar pomáha zabezpečiť stabilnú zásobu krvi v nemocniciach,“ uviedol Miroslav Boócz, predseda MS SČK v Poltári. 

Akcia začala už v skorých ranných hodinách, keď sa prví darcovia začali schádzať na palubovke telocvične. Každý darca bol najprv zaregistrovaný a prešiel základným zdravotným vyšetrením, aby sa dodržala bezpečnosť. Po úspešnom absolvovaní všetkých kontrol nasledoval samotný odber krvi, ktorý trvá len niekoľko minút a darcovi nezaberie veľa času. Po darovaní mali darcovia možnosť občerstviť sa a oddýchnuť. Mesto tak ako sľúbilo, odmenilo zamilovaných sladkými perníkmi v tvare srdca.

Motivácia ľudí zúčastňovať sa na darovaní krvi je rôznorodá. Mnohí prichádzajú z presvedčenia, že je to ich spôsob, ako môžu pomôcť druhým. Niektorí sú inšpirovaní osobnou skúsenosťou – možno ich blízki potrebovali transfúziu, alebo sa stalo, že sami potrebovali krv. Pre iných je to spôsob, ako pravidelne monitorovať svoje zdravie, keďže darovanie krvi zahŕňa základné zdravotné prehliadky. Či už tak alebo onak, všetkých spája dobrý pocit z pomoci a prisľúbili, že nabudúce prídu opäť.

„Chceme sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili tejto kvapky krvi. Vaša ochota darovať krv je nesmierne cenná a robí obrovský rozdiel v životoch tých, ktorí to najviac potrebujú. Vaša solidarita a ochota pomáhať je inšpiráciou pre nás všetkých a motiváciou pokračovať v organizovaní podobných akcií aj v budúcnosti,“ poďakoval Boócz.

Za výborne rozbehnutú spoluprácu organizáciám MS SČK a NTS SR poďakoval aj primátor mesta Peter Sitor, ktorý prišiel opäť darovať krv. „Som rád, že toto podujatie má svoju pravidelnosť a ľudia vedia, že pomáhať si treba,“ dodal na záver primátor.

Ďakujeme, že pomáhate zachraňovať životy! Najbližšia kvapka krvi v Poltári sa uskutoční 1. októbra 2024 v Mestskej športovej hale.

Vidíme sa, tešíme sa a ako vždy, pomáhame aj naďalej!

Dátum vloženia: 23. 5. 2024 11:58
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 5. 2024 12:14
Autor: Ing. Jozefína Očenášová

Pre občanov

Tip pre nepočujúcich

Logo

Vážení nepočujúci občania, dovoľujeme si Vám oznámiť, že pri návšteve nášho úradu môžete komunikovať aj prostredníctvom služby Online tlmočník.

Vaše požiadavky vybavíme rýchlo a jednoducho cez Skype hovor s reálnym tlmočníkom. Službu bezplatne prinášajú spoločnosť Telekom a Nadácia Pontis, a to v pondelok, stredu a piatok v čase od 8:00 do 20:00 hod.

Online tlmočníka môžete využívať pri riešení akýchkoľvek situácií. Bližšie informácie o tom, ako používať službu nájdete po kliknutí na tento link.

Autor: Radoslav Kmec, PR oddelenie Nadácie Pontis

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:8
DNES:1058
TÝŽDEŇ:4140
CELKOM:2831462

Užitočné informácie, ktoré Vás môžu zaujímať